Președintele AUR, George Simion, a declarat luni seară, chiar în timpul desfășurării votului în plenul reunit al Parlamentului, că Guvernul Veștea a picat.
”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”, a scris George Simion pe pagina sa de Facebook.
În cadrul discursului său de la tribuna Parlamentului, liderul AUR a lansat un atac devastator la adresa întregii clase politice care a condus țara în ultimele trei decenii.
Discursul președintelui AUR, aici.

