Au fost scene de groază la o petrecere de srilankezi din capitală! Un livrator a murit de supradoză de droguri într-un club din București, iar cadavrul acestuia a fost luat pe sus de conaționalii săi și lăsat afară, în curtea localului. Imaginile au fost surprinse de camerele de supraveghere.
Polițiștii au descoperit o rețea de traficanți de droguri
Cadavrul livratorului a fost găsit în curte, iar polițiștii au găsit asupra sa o substanță albă.
Moartea bărbatului de 28 de ani ar fi fost una violentă, cauzată de un cocktail de substanțe.
Acesta ar fi consumat cocaină, amfetamină, ketamină și ecstasy. Polițiștii antidrog și procurorii DIICOT au mers pe firul întâmplării și au stabilit că în comunitatea srilankeză se formase o grupare de traficanți de droguri de mare risc.
În consecință, oamenii legii au făcut percheziții în capitală și în mai multe județe la o grupare formată din 12 cetățeni străini care vindeau droguri.

